“BİRLİKTE Yerel STK'lar Kurumsal Destek Programı” Başladı!

 

“BİRLİKTE Yerel STK'lar Kurumsal Destek Programı” Başladı!

 

Sivil Toplum Sektörü Kapsamında yürütülecek “BİRLİKTE Yerel STK'lar Kurumsal Destek Programı” Başladı!

 

Sivil Toplum Sektörü altında, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) tarafından yürütülecek olan “BİRLİKTE: Yerel STÖ’ler İçin Kurumsal Destek Programı” çağrısı yayımlandı. Sivil toplum örgütlerinin kurumsal kapasitelerini geliştirmek amacıyla başlatılan destek programı kapsamında kurumsal hibe desteği ve rehberlik programı olmak üzere iki destek mekanizmasının eş zamanlı olarak yürütülmesi hedefleniyor. 

Toplam bütçesi 1.269.000 Avro olan Programda hedef gruplarına göre farklılaşan iki ayrı bileşen bulunuyor. Buna göre Yerel STÖ destekleri kapsamında başvurusu kabul edilen yerel sivil toplum kuruluşları, kurumsal hibe desteğinden iki yıl içinde 30.000 Avro mali yardım alabilirler. Ulusal STÖ destekleri kapsamında başvurusu kabul edilen ulusal sivil toplum kuruluşları ise en fazla bir yıl boyunca 36.500 Avro kurumsal hibe desteği kullanabilir.

Başvuruların en son 8 Ocak 2018 tarihinde saat 17:00’a kadar STGM’ye elden teslim edilmesi ya da posta/kargo yoluyla iletilmesi gerekmektedir. Programa başvurmak isteyen sivil toplum kuruluşları yazılı sorularını  22 Aralık 2017 saat 17.00’a kadar  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  adresine gönderebilirler.

“Birlikte Destek Programı” hakkında ayrıntılı bilgiye ve başvuru belgelerine http://stgm.org.tr/tr/icerik/detay/birlikte-yerel-stoler-kurumsal-destek-programi-teklif-cagrisi …internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

SODES PROJELER - SODES AÇILIR MENÜ